Heading

Zdraví

Naše účast na kongresu VETclasses 2023

Pavlína Rochová
Spoluzakladatelka tlappky
Jako zastánci neustálého vzdělávání a rozvoje v oblasti veterinární medicíny se naši veterináři účastnili kongresu VETclasses 2023, který se konal 3. a 4. listopadu. Tento kongres se již tradičně řadí mezi významnější události v kalendáři každého veterinárního lékaře, který se specializuje na malou praxi.

Program plný odbornosti

Pátek 3. listopadu 2023

Den začal intenzivním seminářem "Jak přistoupit k traumatickému pacientovi", kde se přední experti MVDr. Aleš Tomek, DipECVN, MVDr. Jan Beránek, DipECVS, CertCAAPR, MRCVS, a MVDr. Leona Raušerová, Ph.D., podělili o své cenné zkušenosti a nejnovější poznatky z této oblasti.

Dále jsme se mohli zúčastnit celodenního semináře na téma "Dermatologie koček (ČAVD)", což byl pro náš tým obzvláště zajímavý program, vzhledem k rostoucímu počtu pacientů kočičího původu trpících dermatologickými problémy.

Pro prakticky zaměřené veterináře byl připraven "Workshop echokardiografie", který byl dvoudenní akcí (pokračující i v sobotu) a poskytl účastníkům možnost zdokonalit se v této komplexní diagnostické technice.

Sobota 4. listopadu 2023

Sobotní program byl neméně pestrý. Zúčastnili jsme se přednášky "Chirurgie traumat" vedoucího MVDr. Jana Beránka, DipECVS, CertCAAPR, MRCVS, který nám poskytl hlubší náhled do této náročné a dynamické oblasti.

Dále nás čekala fascinující prezentace na téma "Onkologie v oftalmologii" od Doc. Ing. MVDr. Ladislava Novotného, Ph.D., FRCPath, MRCVS, a MVDr. Jiřího Beránka, Ph.D.

Také jsme se dozvěděli více o "Nemocích urogenitálního systému u drobných savců" od Doc. MVDr. Vladimíra Jekla, Ph.D., DipECZM, a MVDr. Karla Hauptmana, Ph.D.

A nakonec jsme se zaměřili na problematiku "Instability obratlů/páteře a dynamické komprese míchy", kde MVDr. Aleš Tomek, Ph.D., spolu s fyzioterapeutkami ASOFYREZ, předali účastníkům cenné informace o této složité problematice.

Závěr

VETclasses 2023 byl pro náš tým nejen velkou inspirací, ale také příležitostí k navázání nových profesních kontaktů. S tlappkou jsme měli také menší stánek mezi vystavovateli a mohli se tak bavit společně s veterináři na téma online konzultací u nás v čechách. Těšíme se na další ročník, který bude na jaře 2024.

👈 Všechny články
Zdraví

Naše účast na kongresu VETclasses 2023

Pavlína Rochová
Spoluzakladatelka tlappky
Jako zastánci neustálého vzdělávání a rozvoje v oblasti veterinární medicíny se naši veterináři účastnili kongresu VETclasses 2023, který se konal 3. a 4. listopadu. Tento kongres se již tradičně řadí mezi významnější události v kalendáři každého veterinárního lékaře, který se specializuje na malou praxi.

Program plný odbornosti

Pátek 3. listopadu 2023

Den začal intenzivním seminářem "Jak přistoupit k traumatickému pacientovi", kde se přední experti MVDr. Aleš Tomek, DipECVN, MVDr. Jan Beránek, DipECVS, CertCAAPR, MRCVS, a MVDr. Leona Raušerová, Ph.D., podělili o své cenné zkušenosti a nejnovější poznatky z této oblasti.

Dále jsme se mohli zúčastnit celodenního semináře na téma "Dermatologie koček (ČAVD)", což byl pro náš tým obzvláště zajímavý program, vzhledem k rostoucímu počtu pacientů kočičího původu trpících dermatologickými problémy.

Pro prakticky zaměřené veterináře byl připraven "Workshop echokardiografie", který byl dvoudenní akcí (pokračující i v sobotu) a poskytl účastníkům možnost zdokonalit se v této komplexní diagnostické technice.

Sobota 4. listopadu 2023

Sobotní program byl neméně pestrý. Zúčastnili jsme se přednášky "Chirurgie traumat" vedoucího MVDr. Jana Beránka, DipECVS, CertCAAPR, MRCVS, který nám poskytl hlubší náhled do této náročné a dynamické oblasti.

Dále nás čekala fascinující prezentace na téma "Onkologie v oftalmologii" od Doc. Ing. MVDr. Ladislava Novotného, Ph.D., FRCPath, MRCVS, a MVDr. Jiřího Beránka, Ph.D.

Také jsme se dozvěděli více o "Nemocích urogenitálního systému u drobných savců" od Doc. MVDr. Vladimíra Jekla, Ph.D., DipECZM, a MVDr. Karla Hauptmana, Ph.D.

A nakonec jsme se zaměřili na problematiku "Instability obratlů/páteře a dynamické komprese míchy", kde MVDr. Aleš Tomek, Ph.D., spolu s fyzioterapeutkami ASOFYREZ, předali účastníkům cenné informace o této složité problematice.

Závěr

VETclasses 2023 byl pro náš tým nejen velkou inspirací, ale také příležitostí k navázání nových profesních kontaktů. S tlappkou jsme měli také menší stánek mezi vystavovateli a mohli se tak bavit společně s veterináři na téma online konzultací u nás v čechách. Těšíme se na další ročník, který bude na jaře 2024.

Veterinář v kapse

Stáhněte si aplikaci a získejte přístup ke konzultacím se zkušenými veterináři, akcím a desítkám nových článků
a vzdělávacích kurzů.

Mohlo by vás zajímat