Zkušenosti páníčků

1400+
veterinárních konzultací
99,1%
spokojenost zákazníků
16 minut
průměrná reakční doba

Meggie

Australský ovčák
1 rok
Meggie byla s paničkou na poli, po návratu začala zrychleně dýchat a byla neklidná. Panička zjistila, že pole bylo nedávno hnojeno ledkem a bála se, zda nejde o otravu. Naše veterinářka se ujistila, že Meggie nejeví žádné příznaky, které by ukazovaly na jistou a závažnou otravu ledkem, ale přesto doporučila podat živočišné uhlí a hlídat minimálně 24 hodin, zda se dané příznaky neobjeví, paničce tím ušetřila cestu 200km na nejbližší pohotovost a Meggie byla v pořádku.

Karel

Yorkšírský teriér
16 let
Karel začal kulhat na zadní packu. Veterinářka si vyžádala video jeho chůze k posouzení. Na základě pozorování veterinářka usoudila, že se nejedná o nic vážného a doporučila packu pořádně prohlédnout, zda tam není něco vpichlého nebo přilepeného. I když na pacce nic nebylo, Karel za 2 dny běhal zase jako za mlada. Veterinářka dále doporučila kolagen k podpoře zdraví kloubů a  přípravek pro mentální funkce mozku, aby Karel pomaleji stárnul - jak mentálně, tak fyzicky.

Bublinka

Kříženec
2 roky
Panička si všimla, že Bublinka má na břiše tmavé flíčky, které dříve neměla. Po zkontrolování zaslaných fotek paní veterinářka paničku uklidnila, že se jedná jen o pigmentové skvrny, které nepředstavují pro pejska žádný problém.

Jack

Belgický ovčák - Malinois
8 měsíců
Páníček si všiml, že Jack pije podle jeho názoru nějak moc vody a chtěl odborný názor veterináře. Paní veterinářka páníčkovi vysvětlila, že množství vypité vody velice záleží na aktivitě pejska a teplotě prostředí. Uvedla orientační hranici přijaté vody, která je 100 ml/kg za 24 hodin a poradila, jak správně změřit množství přijaté vody. V případě, že by tato hranice byla značně překročena, doporučila vyšetření u veterinárního lékaře.

Teddy

Jezevčík
7 let
Teddy měl úraz na dovolené, následně jel na veterinu. Páníček potřeboval poradit s následnou péčí po úrazu. Teddyho totiž v lese přejel prázdný vozík od traktoru a poranil mu ocas a zadní nohy, měl zlomenou pánev. Po propuštění domů páníček dostal všechny potřebné instrukce, ale Teddy stále nevykonal velkou potřebu. Přišla obava ze strany páníčka, jak postupovat následující hodiny, než půjde opět Teddy na kontrolu. Náš veterinář vše vysvětlil a poradil, jak postupovat v dočasném krmení.

Otík

Evropská krátkosrstá kočka
3 roky
Otíka trápila chůze, napadával na levou stranu. Trvalo to vždy pár vteřin. Páníček měl obavu, aby něco nezanedbal. Žádné jiné obtíže Otík neměl. Po konzultaci s veterinářem je zřejmé, že se jedná o neurologické potíže a ne ortopedické. V tomto případě bylo doporučení nějakou dobu Otíka pozorvat a následně se objednat na vyšetření přímo k neurologovi.

Hači

Shiba-Inu
3 roky
Paníček začal pozorovat ztrátu pigmentu, která postupovala od tlamy k nosu až k okolí očí. Bylo potřeba více doplňujících dotazů, hlavně v oblasti krmení, které si páníček s veterinářkou předali. Poruchy pigmentace mají mnoho příčin, a proto naše veterinářka sepsala možné příklady, o co by se mohlo jednat a dala doporučení, jak v tomto případě postupovat dále.

Bax

Německý ovčák
4 roky
Baxe trápila bulka pod srstí v oblasti žeber, byl na očkování proti vzteklině. Jedná se o reakci na očkování. Paníček vnímal, že vpich byl jinde, než je samotná bulka. Bulka by se udělala v místě vpichu, ale kůže je značně pohyblivá, takže polohou při aplikaci vakcíny a držením kůže může vzniknout dojem, že je bulka na jiném místě než byl vpich.

Snooky

Americký stafordširský terier
11 let
Snooky byl před třemi dny na kastraci. Páníček zpozoroval, že jeden steh na operační ráně chybí a nevěděl zda je to problém a musí navštívit veterinárního lékaře, nebo jestli to nevadí a může v klidu počkat do termínu na vyndání stehů. Na základě přiložených fotografií paní veterinářka páníčka uklidnila, doporučila ránu dál hlídat, ale s návštěvou veterináře vyčkat do kontroly.

Olinka

Evropská krátkosrstá kočka
3 roky
Olinka byla včera na kastraci, už je jí dobře a nejde zajistit klidový režim, který byl doporučen. Kočička nedostala pruban ani límec a panička se bojí, že by si mohla ránu olizovat a pohybem si ji otevřít. Paní veterinářka uklidnila majitelku, vysvětlila, že kočkám se běžně límec ani pruban nedávají a rány se jim hojí rychle a bez problémů, doporučila při zpozorování olizování kočičku vyrušit. Kontrolu u veterinárního lékaře doporučila až s vyndaváním stehů.