Jak probíhá online veterinární konzultace

60% problémů psů a koček lze léčit symptomaticky (léčebná doporučení založená na symptomech a klinických příznacích zvířete) prostřednictvím online konzultace. Veterinář může shromáždit dostatek informací, aby dospěl k diagnóze.

Kdy se tlappka hodí

Když jsou nemocní

Náš veterinární tým je k dispozici 24/7. Pokud se něco děje, nikdy na to nejste sami.

I když jsou zdraví

Zajímá vás něco? Zapomeňte na Google a ptejte se přímo odborníků.

Když nevíte

Nejste si jistí, jestli se s mazlíčkem něco děje? Obraťte se na nás a získejte jistotu.

Anamnéza

V aplikaci vytvoříte profil vašeho psa či kočky, zadáte informace ohledně jeho zdravotní historie, aktuální váze a věku. Vyplnění této anamnézy zaručí, že veterinář sestaví posudek mazlíčkovi přesně na míru s ohledem na jeho dosavadní zdravotní historii.

Napíšete, co vašeho mazlíčka trápí

V chatu napíšete certifikovanému veterináři, co potřebujete řešit. Můžete zaslat fotky, videa a dokumenty, které pomohou veterináři lépe posoudit aktuální stav zvířete.

Dohromady přes 40 let praxe

Jednou z největších výhod je, že máme tým veterinářů různých specializací. Vámi přidělený veterinář se může v průběhu konzultace s kolegy vždy poradit - máte tak k dispozici expertizu celého týmu.

Promluvte si s veterinářem tváří v tvář

Přes tlappku se můžete spojit přes videohovor, při němž neobvyklé chování vašeho mazlíka veterináři přímo ukážete.

Ptejte se na cokoliv

Počet dotazů není nijak omezen. Jakmile s veterinářem vyřešíte aktuální problém, můžete se ho doptat na cokoliv, co vás v souvislosti s vaším psem nebo kočkou napadne.

Na co se nejčastěji ptáte

Ošetření po zákroku
Jak řešit alergickou reakci
Zvracení
Průjmové stavy
Nachlazení a kašel u psa
Onkologická péče
Ošetření kůže a dermatologické problémy
9,1
průměrný počet dotazů v rámci vyšetření
42 minut
průměrný čistý čas virtuálního vyšetření
12 minut
průměrná reakční doba
96,4%
spokojenost zákazníků

Příklady online vyšetření

tlappka
běžný veterinář
Konzultace online
Víte předem, kolik zaplatíte
Stres mazlíčka z cesty k veterináři
Žádný
Velký
Čas strávený na cestě a v čekárně
Žádný
Hodně času
Dostupnost
Do 60 minut
Za několik dnů
 
Váš BuddyVET
Běžný veterinář
Konzultace zdarma
Víte předem, kolik zaplatíte
Stres mazlíčka z cesty k veterináři
Žádný
Velký
Čas strávený na cestě a čekání
Žádný
Hodně času
Rezervace termínu návštěvy
Ihned
Za několik dnů
Přípravky pro zdraví a prevenci až domů
Individuální plán péče
Sleva na krmivo
Prevence onemocnění
Bez stresu
Úspora času a nákladů
Na jednom místě
Váš mazlíček může být nemocný týdny a vy nemusíte nic poznat. Odborná konzultace může odhalit počínající zdravotní problémy.
Pro většinu zvířat je cesta k veterináři velmi stresujícím zážitkem. Dopřejte mazlíčkům klid a bezpečné prostředí domova, určitě to ocení.
Ne vždy je potřeba jezdit s mazlíčkem na kliniku. Komunikujte s veterinářem častěji online.
Nehledejte složitě informace, kdy mazlíčka očkovat nebo co mu pořídit. Díky aplikaci budete mít vše na dosah.

Meggie

Australský ovčák
1 rok

Meggie

Meggie byla s paničkou na poli, po návratu začala zrychleně dýchat a byla neklidná. Panička zjistila, že pole bylo nedávno hnojeno ledkem a bála se, zda nejde o otravu. Naše veterinářka se ujistila, že Meggie nejeví žádné příznaky, které by ukazovaly na jistou a závažnou otravu ledkem, ale přesto doporučila podat živočišné uhlí a hlídat minimálně 24 hodin, zda se dané příznaky neobjeví, paničce tím ušetřila cestu 200km na nejbližší pohotovost a Meggie byla v pořádku.

Karel

Yorkšírský teriér
16 let

Karel

Karel začal kulhat na zadní packu. Veterinářka si vyžádala video jeho chůze k posouzení. Na základě pozorování veterinářka usoudila, že se nejedná o nic vážného a doporučila packu pořádně prohlédnout, zda tam není něco vpichlého nebo přilepeného. I když na pacce nic nebylo, Karel za 2 dny běhal zase jako za mlada. Veterinářka dále doporučila kolagen k podpoře zdraví kloubů a  přípravek pro mentální funkce mozku, aby Karel pomaleji stárnul - jak mentálně, tak fyzicky.

Charlie

Kavalír King Charles španěl (kříženec)
2 roky

Charlie

Charlieho veterinář měl podezření na zánět slinivky, dostal nějaké injekce, včetně opiátů. Do večera se zhoršoval a já pro jistotu vše konzultovala s veterináři na Tlappce. Byli pro mě nejenom psychickou oporou, ale věděla jsem, jestli plaším zbytečně nebo ne. Ještě ten večer jsme jeli na pohotovost do vedlejšího města, kde zůstal přes noc hospitalizovaný na kapačkách. Zánět slinivky to nebyl, byl z toho zánět žaludku, ale tím moje konverzace na Tlappce neskončila. Konzultovala jsem to s nimi i následující den a pak i další dny, když se mi ještě nezdál. Byla jsem za to vděčná, protože jsem nemusela panikařit a měla jsem názor od dvou veterinářů současně. Dostala jsem i doporučení na stravu i následnou péči. Charlie se z toho dostával týden, z toho 4 dny jsem měla na pomoc veterináře v kapse. Moc děkuji!

Princezna

Kříženec
2 roky

Princezna

Vždy jsem byla pejskařka, před několika měsíci jsem však adoptovala dvě kočky. Na tlappku jsem se obrátila, když jedna z kočiček začala zvracet a já se rozhodovala, zda jet na pohotovost nebo ne. Naštěstí zvracení bylo jen ojedinělé. V tlappce mi poradili, co sledovat, jaké případně mohu použít léky a nechali otevřený chat, aby mohli sledovat, jak se bude situace vyvíjet. Díky jejich radám a pomoci jsem nakonec na pohotovost nejela a tím jsem ušetřila čas i peníze. Kočička je v pořádku.

Bublinka

Kříženec
2 roky

Bublinka

Panička si všimla, že Bublinka má na břiše tmavé flíčky, které dříve neměla. Po zkontrolování zaslaných fotek paní veterinářka paničku uklidnila, že se jedná jen o pigmentové skvrny, které nepředstavují pro pejska žádný problém.

Jack

Belgický ovčák - Malinois
8 měsíců

Jack

Páníček si všiml, že Jack pije podle jeho názoru nějak moc vody a chtěl odborný názor veterináře. Paní veterinářka páníčkovi vysvětlila, že množství vypité vody velice záleží na aktivitě pejska a teplotě prostředí. Uvedla orientační hranici přijaté vody, která je 100 ml/kg za 24 hodin a poradila, jak správně změřit množství přijaté vody. V případě, že by tato hranice byla značně překročena, doporučila vyšetření u veterinárního lékaře.

Teddy

Jezevčík
7 let

Teddy

Teddy měl úraz na dovolené, následně jel na veterinu. Páníček potřeboval poradit s následnou péčí po úrazu. Teddyho totiž v lese přejel prázdný vozík od traktoru a poranil mu ocas a zadní nohy, měl zlomenou pánev. Po propuštění domů páníček dostal všechny potřebné instrukce, ale Teddy stále nevykonal velkou potřebu. Přišla obava ze strany páníčka, jak postupovat následující hodiny, než půjde opět Teddy na kontrolu. Náš veterinář vše vysvětlil a poradil, jak postupovat v dočasném krmení.

Otík

Evropská krátkosrstá kočka
3 roky

Otík

Otíka trápila chůze, napadával na levou stranu. Trvalo to vždy pár vteřin. Páníček měl obavu, aby něco nezanedbal. Žádné jiné obtíže Otík neměl. Po konzultaci s veterinářem je zřejmé, že se jedná o neurologické potíže a ne ortopedické. V tomto případě bylo doporučení nějakou dobu Otíka pozorvat a následně se objednat na vyšetření přímo k neurologovi.

Hači

Shiba-Inu
3 roky

Hači

Paníček začal pozorovat ztrátu pigmentu, která postupovala od tlamy k nosu až k okolí očí. Bylo potřeba více doplňujících dotazů, hlavně v oblasti krmení, které si páníček s veterinářkou předali. Poruchy pigmentace mají mnoho příčin, a proto naše veterinářka sepsala možné příklady, o co by se mohlo jednat a dala doporučení, jak v tomto případě postupovat dále.

Bax

Německý ovčák
4 roky

Bax

Baxe trápila bulka pod srstí v oblasti žeber, byl na očkování proti vzteklině. Jedná se o reakci na očkování. Paníček vnímal, že vpich byl jinde, než je samotná bulka. Bulka by se udělala v místě vpichu, ale kůže je značně pohyblivá, takže polohou při aplikaci vakcíny a držením kůže může vzniknout dojem, že je bulka na jiném místě než byl vpich.

Snooky

Americký stafordširský terier
11 let

Snooky

Snooky byl před třemi dny na kastraci. Páníček zpozoroval, že jeden steh na operační ráně chybí a nevěděl zda je to problém a musí navštívit veterinárního lékaře, nebo jestli to nevadí a může v klidu počkat do termínu na vyndání stehů. Na základě přiložených fotografií paní veterinářka páníčka uklidnila, doporučila ránu dál hlídat, ale s návštěvou veterináře vyčkat do kontroly.

Olinka

Evropská krátkosrstá kočka
3 roky

Olinka

Olinka byla včera na kastraci, už je jí dobře a nejde zajistit klidový režim, který byl doporučen. Kočička nedostala pruban ani límec a panička se bojí, že by si mohla ránu olizovat a pohybem si ji otevřít. Paní veterinářka uklidnila majitelku, vysvětlila, že kočkám se běžně límec ani pruban nedávají a rány se jim hojí rychle a bez problémů, doporučila při zpozorování olizování kočičku vyrušit. Kontrolu u veterinárního lékaře doporučila až s vyndaváním stehů.

Těšíme se na vás

MVDr. Tomáš Posekaný
Jsem veterinární lékař, vystudoval jsem VFU Brno a nyní se aktivně věnuji ortopedii a chirurgii, která mě velmi baví. V tlappce vedu tým lékařů a snažím se posouvat standardy v oblasti virtuální veterinární péče.
MVDr. Alena Kousalová
Jsem veterinární lékařka, vystudovala jsem VFU Brno a promovala jsem v r. 2003. Pracovala jsem vždy v praxi pro malá zvířata. Posledních 10 let ve své vlastní ordinaci. Mým oblíbeným oborem v rámci veterinární medicíny jsou poruchy chování zvířat - jejich prevence i řešení.
MVDr. Terézia Přikrylová
Jsem veterinární lékařka, vystudovala jsem Univerzitu veterinárního lékařství a farmacie v Košicích,  promovala jsem v r. 2017. Zaměřuji se hlavně na interní medicínu psů a koček a také na anestezii.
Všichni veterináři

Držíme standardy VVCA

Cílem je prosazování osvědčených postupů. Náš tým veterinářů dodržuje mezinárodní standardy virtuální veterinární péče v rámci VVCA (Veterinary virtual care association).
Všichni naši veterinární lékaři mají platné osvědčení Komory veterinárních lékařů České republiky.

Naši veterináři se neustále vzdělávají a posouvají své hranice ještě dál. Pravidelně navštěvují VETfair, v rámci odborného programu kongresu VETclass absolvují odborné semináře.

Časté dotazy